Přehazovačky na jízdní kola
Vynález a následné rozšíření přehazovačky na kole byl převratnou změnou v cyklistice. Tím se z pouhého dopravního prostředku stal zábavný kamarád do všech míst, kam vedou silnice a cesty. Jednoduchým pohybem řadící páčky pohneme přehazovačkou na kole, tím změníme zpřevodování a můžeme jet třeba výrazně rychleji z kopce, nebo díky lehčímu převodu zvládnout i kopce, kde jsme dříve museli kolo tlačit.
Nejprodávanější
Přehazovaček na kola je nyní spousta typů a variant, často se od sebe diametrálně liší. Většinou se ovládají pomocí řadící páčky, se kterou je přehazovačka spojena lankem v bowdenu. Novinkou je že přehazovačky vyšších sad už většinou nepoužívají lankový systém, ale jsou i s ovládáním elektrické.
Základní levné turistické přehazovačky jsou konstruovány na 6ti a 7mi kolečko. S postupným přidáváním množství převodů se mění i typy přehazovaček a to na 8, 9, 10, 11 a 12 převodů. Mají různou konstrukci vlastního těla a rozdílné délky ramínek. V ramínku jsou dvě kladky ve kterých chodí řetěz, posunem ramínka dojde ke změně převodu.
Shimano krátká ramínka značí SS - většinou jsou na silničních kolech. Horské přehazovačky mají delší GS ramínka, když máme 50 zubé kolečko je nutné používat ramínko SGS.
Výměna přehazovačky není složitá, ale je nutné mít kompatibilní přehazovačku s řazením, jinak vám ani nejdražší přehazovačka nebude dobře fungovat.
Jsme SHIMANO SERVICE CENTER a tak máme velký výběr SHIMANO přehazovaček.
SHIMANO řady MTB přehazovaček : TOURNEY, ALTUS, ACERA, ALIVIO, DEORE, SLX, XT, XTR
SHIMANO řady silničních přehazovaček : Claris, Sora, 105, ULTEGRA, DURA-ACE